Podatekangielski.pl - szybki i efektywny zwrot podatku z Anglii Strona główna Napisz do nas

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Zwrot podatku angielskiego

Strona główna | Dodaj do ulubionych | Poleć stronę znajomemu | Praca u nas | Kontakt Poltax-RSS - zawsze pierwsze źródlo informacji

Dlaczego my? Procedura
zwrotu podatku
Jak wypełnić
druki?
Pobierz
formularze
Wylicz zwrot
kalkulator
Nie posiadasz
dokumentów?
Zamów
formy pocztą
Standardy
zwrotu podatku
Pytania
i odpowiedzi
Promocje
i rabaty
Nasza
prowizja
Zwrot podatku
z karty CIS

Rozpocznij zwrot podatku już teraz a otrzymasz zniżkę!

:: Aktualności
:: Wylicz zwrot podatku
:: Oferta biura Poltax
:: Bezpłatne poradniki
:: Oferty pracy
:: Newsletter

Zamów bezpłatny biuletyn z informacjami na temat zwrotu podatków, pracy i życia w Anglii, Irlandii, Holandii, innych krajów UE oraz USA. Więcej
r e k l a m a
:: Pytanie do eksperta

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie w sprawie zwrotu podatku w naszym systemie pomocy? Napisz do naszego eksperta podatkowego. Postaramy się Ci pomóc.
:: Dzwoń tanio do Polski
:: Angielski za darmo
Mamy dla Ciebie w prezencie darmowe ksiażki do nauki języka angielskiego. Pobierz je teraz za darmo wprost do Twojej skrzynki - tutaj...

Wydrukuj

Procedury i zasady zwrotu podatków z Wielkiej Brytanii

Poniższe opracowanie stanowi zbiór procedur oraz zasad, według których biuro Poltax odzyskuje podatki dochodowe z Wielkiej Brytanii. Pomagają one zapobiec opóźnieniom w zwrocie oraz w sposób skuteczny kontrolują brytyjskich urzędników.

Zasady

1. Jawność korespondencji z urzędem skarbowym w Wielkiej Brytanii

W trakcie odzyskiwania podatku brytyjski urząd skarbowy przesyła rozliczenie podatku oraz inne dokumenty podatkowe bezpośrednio na adres klienta. Często zdarza się, że urząd zwraca więcej niż deklarował klient. Dzięki jawności korespondencji klient zawsze otrzymuje pełen zwrot.

2. Zasada - nie ma zwrotu nie ma opłat

Biuro Doradcze Poltax nie pobiera od klienta żadnych opłat "z góry". Dzięki temu rozpoczęcie procedury zwrotu nic klienta nie kosztuje.

3. Wstępne wyliczenie zwrotu podatku

Po zgłoszeniu zwrotu od klienta Poltax wylicza według zgłoszonych dokumentów wielkość podatku do odzyskania i informuje o tym klienta.

4. Prosta prowizja

Biuro Doradcze Poltax nalicza prowizję od kwoty odzyskanego podatku jaką rozliczył z urzędem brytyjskim w momencie odzyskania podatku. Zwrot za kilka lat podatkowych traktujemy jako jeden zwrot, unikając w ten sposób pobierania kilku prowizji.

5. Wykluczenie opłat

Wszelkie opłaty obsługi zwrotu ponosi biuro. Czyli koszty korespondencji, podatku VAT, przelewu zwrotu na konto klienta w PLN, telefonów, inkasa czeków, utrzymania kontaktu z klientem oraz urzędami w Wielkiej Brytanii.

6. Dokumentacja

Cała dokumentacja klienta związana ze zwrotem podatku jest przechowywana przez biuro przez okres 5 lat i stanowi własność firmy. Klientowi przysługuje prawo do wglądu we własną dokumentację.

7. Gwarancja zwrotu - zasada "do skutku"

Należy pamiętać że gwarantem zwrotu podatku jest brytyjski urząd skarbowy, a nie Biuro Doradcze Poltax. Jednak Biuro Doradcze Poltax przeprowadza zwrot Twojego podatku "do skutku". Czyli nie rezygnujemy ze zwrotu w przypadku opóźnienia lub błędu urzędnika. Wręcz przeciwnie wykorzystujemy wszystkie możliwe prawnie instytucje kontroli urzędu w Wielkiej Brytanii aby uzyskać Twój zwrot.

Opis procedur zwrotu

1. Przygotowanie dokumentów

- Biuro Doradcze Poltax przygotowuje i wysyła do Wielkiej Brytanii dokumentację w terminie 3 dni roboczych,
- w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w dokumentacji kontaktujemy się z klientem w terminie 24 godzin o momentu ujawnienia nieprawidłowości.

2. Terminarz zwrotu - zwrot "do skutku"

- zwrot rozpoczyna się w momencie wysłania dokumentów do Wielkiej Brytanii i trwa średnio około 3 miesięcy.
- przez 63 dni od daty wysłania dokumentów nie mamy możliwości zgłaszania skarg na przebieg zwrotu,
- po upływie 63 dni w przypadku braku odpowiedzi przygotowujemy i przesyłamy do urzędu monit podatkowy,
- w przypadku braku odpowiedzi przez kolejne 30 dni składamy skargę do regionalnego opiekuna klienta oraz powiadamiamy dział współpracy agencyjnej,
- po upływie kolejnych 30 dni składamy na ręce dyrektora regionalnego skargę na urząd, gdzie skarżymy urząd o bezczyność lub nie dopełnienie obowiązków. W takim przypadku urzędowi przysługuje 180 dni na rozpatrzenie sprawy,
- w przypadku braku rezultatu lub niezadowalającej odpowiedzi skarżymy urząd w Adjustory Office - odpowiednik polskiej NIK.

3. Wypłata zwrotu

- Biuro Doradcze Poltax otrzymuje z urzędu brytyjskiego czek, który jest realizowany w Banku Handlowym SA. Uznanie czeku przez bank trwa nie dłużej niż 5 dni roboczych,
- w momencie uznania czeku następuje przewalutowanie na PLN w ciągu 2 dni roboczych,
- w ciągu 3 dni roboczych od momentu otrzymania środków na koncie złotówkowym przelewamy klientowi zwrot podatku wyliczony według kursu przewalutowania na PLN,
- istnieje możliwość przelewu w walutach na rachunek w Polsce lub na rachunek w Wielkiej Brytanii (w tym wypadku dodatkową opłatę ponosi klient). W przypadku przelewu na konto złotówkowe w banku polskim nie pobieramy dodatkowych opłat.

4. Zapytania klientów

w przypadku wysłania e-mailem formularza z zapytaniem o możliwość weryfikacji podatnika w bazie danych w Wielkiej Brytanii, przesyłamy zapytanie do Wielkiej Brytanii w terminie 48 godzin. Po otrzymaniu odpowiedzi informujemy klienta o możliwości zwrotu w ciągu 48 godzin.

Na wszelkie zapytania klientów dotyczące zwrotu podatków odpowiadamy w terminie do 72 godzin. Zgłaszanie zapytań klientów: biuro@poltax.waw.pl.

Wydrukuj

Rejestracja on-line
podatku angielskiego
Abolicja
podatkowa
Ekspresowa realizacja
czeków angielskich
:: Zamów formularze

Zamów komplet formularzy do rozliczenia podatku z Anglii dla siebie lub znajomego wprost do skrzynki e-mail.

:: Kontakt z biurem
:: Polecamy książki
:: Przypomnij mi!

Jeśli wyjeżdżasz do pracy za granicę podaj nam swoje imię i e-maila oraz datę kiedy mamy Ci przypomnieć o Twoim rozliczeniu podatku! Z nami zawsze rozliczysz podatek z zagranicy czas!
:: Do pobrania
:: Partnerzy serwisu
Zobacz pełną listę naszych partnerów oraz jak zostać partnerem. Więcej...

:: Newsy z rynku pracy
13% zniżki dla kart:
13% zniżki na Twoje rozliczenie
Planeta Młodych
13% zniżki na Twoje rozliczenie
ISIC
13% zniżki na Twoje rozliczenie
EURO<26